USD
28.24
28.45
EUR
31.95
32.30
Коронавирус
Коронавирус

Леонов и Дмитрук внесли Законопроект об усилении криминальной ответственности в сфере пожарной безопасности

Сегодня, 17 декабря, народные депутаты Украины от партии «Слуга народа» Алексей Леонов и Артем Дмитрук внесли на рассмотрение парламента проект Закона об усилении уголовной и административной ответственности в сфере пожарной безопасности. Соответствующая информация появилась на сайте Верховной Рады Украины.

«Сегодня зарегистрировали законопроект (2607) об изменениях в Кодекс административных правонарушений и Криминальный кодекс Украины касательно усиления криминальной и административной ответственности в сфере пожарной и техногенной безопасности, который мы вносим с коллегой Алексеем Леоновым», — прокомментировал нардеп от Киевского района Одессы Артем Дмитрук.

Народный депутат от Приморского района Одессы Алексей Леонов опубликовал страшную статистику последствий пожаров за последние 10 месяцев:

«Підрозділами територіальних органів ДСНС України за 10 місяців 2019 року було зареєстровано:

  • 86 143 пожежі, що на 25% більше, ніж за аналогічний період 2018 року
  • унаслідок пожеж загинуло 1 469 людей, у тому числі 48 дітей та 1 250 людей отримали травми, з них 102 дитини (у цю статистику не входить кількість загиблих студентів та працівників Одеського коледжу економіки)
  • кількість загиблих унаслідок пожеж у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року – збільшилася на 3,3%, кількість травмованих збільшилась на 3,4%, кількість дітей і підлітків до 18 років, які загинули внаслідок пожеж, збільшилась на 29,7%
  • щодня в Україні, в середньому, виникало 284 пожежі
  • кожного дня внаслідок пожеж гинуло 5 і отримувало травми 4 людини, вогнем знищувалось або пошкоджувалось 72 будівлі та 13 одиниць техніки.

Як правило, на об’єктах до пожеж призводить значна кількість порушень вимог законодавства з питань пожежної безпеки. Нагадаю, що остання перевірка представниками ГУ ДСНС України в Одеській області проводилась з 23 по 27 червня 2014 року! Вже тоді була виявлена відсутність низки елементарних засобів протипожежної безпеки у більшості перевірених об’єктах. За моєю інформацією, жодна справа не була доведена до суду, штрафи були мінімальні.

Кількість пожеж буде постійно зростати без посилення кримінальної та адміністративної відповідальності не тільки для власників/директорів об’єктів, а й представників служб, які відповідальні за протипожежну безпеку у кожній області, місті та селі.»

Авторы законопроекта Алексей Леонов и Артем Дмитрук предлагают:

«Зокрема, пропонуємо:

  • за порушення встановлених законодавством вимог техногенної, пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі або аварії, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі – штраф від 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи до 2-х років, або обмеження волі до 3-х років

  • те саме діяння, якщо воно призвело до завдання тяжких тілесних ушкоджень людей, до загибелі людини, до завдання майнової шкоди в особливо великому розмірі або до інших тяжких наслідків – позбавлення волі від 3-х до 8-ми років

  • те саме діяння, якщо воно спричинило загибель двох і більше людей – позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років

  • за порушення встановлених законодавством вимог техногенної, пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб – накладення штрафу на громадян від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

  • невиконання приписів та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки накладення штрафу на громадян від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

«У мене немає ілюзій, що наш одеський жах в коледжі економіки буде останнім в Україні. Адже, на жаль, за 28 років нашої незалежності жодна місцева влада не опікувалася станом будівель, станом рятувальних служб, технікою і спеціальним обладнанням. Мережі зношені, безпекові норми – застаріли та абсурдні, без врахування прогресивних технологій. Представники місцевої влади не думають про безпеку людей. Для них важливіше будівництво нових торгових центрів, високоповерхівок та розрізання стрічок на нових об’єктах.

Питання безпеки й захисту громадян необхідно підіймати на загальнонаціональному рівні країни. І внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки – тільки початок», — заявил нардеп Алексей Леонов.

В 2019 году в мире погибло 49 журналистов